Spam Score Nedir?

Spam Score Nedir?

Spam puanı, Google tarafından cezalandırılan veya engellenen benzer işlevlere sahip sayfaların yüzdesini gösterir. Spam Puanı, verilerimizdeki milyonlarca yasaklı veya cezalı web sitesinin 27 ortak özelliğini tanımlayan bir makine öğrenimi modeline dayanmaktadır.

Web siteniz veya görüntülemekte olduğunuz web sitesi için yüksek spam puanı, mutlaka spam olduğu anlamına gelmez. Bu, bu web sitesinin kalitesi ve uygunluğu hakkında daha fazla araştırma yapılması gerektiğinin bir işaretidir.

Spam Puanları Nasıl Kullanılır?

Spam puanı (bir sitenin spam olması gerekmez) bazı potansiyel sinyalleri gösterir. Çözüm, devletten ziyade ceza ile korelasyona dayanmaktadır, bu nedenle sitelerin bu faktörleri değiştirmesine gerek yoktur. Ceza almadıysanız, düşük veya orta puanlar için endişelenmeyin. Bu yüzdeyi, sitenize gelen bağlantılarınızın kalitesini değerlendirmek için kullanmanızı öneririz. Bu yüzde, bu bağlantılardan hangilerinin daha fazla araştırılması ve kaldırılması gerektiğini belirlemek için bir başlangıç ​​noktası sağlar.

Başka bir web sitesi için spam puanı, bu web sitelerinin spam olduğu anlamına gelmez. Bu haliyle, içerik endişelerinden düşük otorite göstergelerine kadar bir dizi potansiyel sinyali temsil eder. Siteleri spam olarak reddetmek veya spam puanı yüksek olan bağlantıları reddetmek çözüm olmayabilir, çünkü bu sadece korelasyona dayalı bir cezadır.

Arama Spamı

Spam aramanın amacı, bir web sitesinin arama sonuçlarındaki sıralamasını değiştirmektir. Bu tür istenmeyen e-postalar genellikle sıralamanızı rakiplerinize karşı yükseltmek için kullanılır. En yaygın arama spam taktiği. Etkisini yitiren sayfa başlıkları, sayfa açıklaması ve içeriğindeki anahtar kelimeleri dolduracak şekilde tasarlanmıştır.

Ayrıca okuyucunun göremediği alanlarda gizlenmiş anahtar kelimeleri de devre dışı bırakır. Bunun nedeni, Google'ın akıllı algoritmalarının bu tür istenmeyen postaları tamamen işe yaramaz hale getirmesidir.

Trafik Spamı

İki tür trafik spam taktiği vardır. Birincisi, web sitesine verilen bağlantılar nedeniyle spam sayılan web sitelerinden trafik almaktır. Bu durumda web sitenize gelen trafik bir miktar artacaktır ancak Google'ın gözündeki imajınız zarar görecektir

İkincisi, Google Analytics gibi uygulamalarda fark edebileceğiniz bazı garip bağlantılardan kaynaklanabilir. B. Yönlendirme yapmazsa, bağlantı görünmez veya web sitesi bu URL'de bulunamaz. Bu tür istenmeyen postalar, aylık verileri çarpıtan trafik spam'ı oluşturabileceğinden web siteleri için de sorunlara neden olur.

Link Spamı

Tıklanabilen linkler yerleştirilmiş makalelerden oluşan, bol reklamlı, çok sayıda dış bağlantı veren ancak gelen bağlantısı az olan ve genelde birbirinden farklı konularda içerikler yayınlayan web sitelerinin; yönlendirme spamı da denen link spam açısından şüpheli olduğunu anlayabilirsiniz. Sitenize dışarıdan verilen bağlantılar arama motorları açısından otorite sayılmanız için önemli bir gösterge olduğundan, dijital pazarlamada link spam sıklıkla kullanılan tehlikesiz bir stratejidir.

Spam Score Nedir?

Spam score; SEO ve yazılım şirketi Moz tarafından 2015 yılında geliştirilen bir web sitesinin spam içerme olasılığını yani ne kadar güvenilir olduğunu gösteren bir derecelendirme sistemidir.

 

Aslında Google, siteleri sıralamak için spam derecelendirmelerini kullanmaz, ancak Google tarafından cezalandırılan veya yasaklanan sitelerin ortak özellikleri Moz'un derecelendirme sisteminde önemlidir. Başka bir deyişle, sitenizin Moz spam puanı, Google'ın sitenizi beğenip beğenmediğini size söyler.

Spam Score Nasıl Ölçülür?

Siteden sorgu çubuğuna spam puanını istediğiniz web sitesinin adresini girerek spam score sorgulama, anahtar kelime raporlarına ve diğer verilere ücretsiz olarak erişin.


04/12/2022 20:45
spam score nedir, spam score sorgulama, spam score sorgu, whois sorgu, alan adı analiz, ücretsiz whois sorgu, ücretsiz spam score sorgu, dapasorgu, da sorgu, pa sorgu